Başkan'ın Mesajı
Duyurular

Değerli Üyelerimiz.Sitemizde yayınlanabilmesi için Şahsi ve Firma Bilgilerinizi, logonuzu ve fotografınızı info@tryiad.org.tr e-posta adresimize ulaştırmanızı önemle rica ederiz.


GENEL KURUL DUYURUSU
TRYİAD TRAKYALI YÖNETİCİLER VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ BAŞKANLIĞI'NDAN

TRYİAD Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı  23 Eylül 2023 Cumartesi  günü saat 10:00’da Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi Yücetarla Caddesi No 57 Giriş kat Daire 4 İstanbul adresinde yapılacaktır. Yeterli çoğunluk sağlanamazsa II.Toplantı 30 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 10:00’da aynı adreste çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Tüm üyelerimizin Olağan Üstü Genel Kurul Toplantımıza katılmalarını rica ederiz.

Tüzüğümüz gereği Genel Kurulda aday olacak ve oy kullanacak üyelerimizin aidat borcu olmaması gerekmektedir. Aidat borçlarınız için lütfen Derneğimiz ile irtibat ikurunuz. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı öncesinde aidat borçlarını ödemiş olanlar Genel Kurul Toplantısına katılabileceklerdir.

 

GÜNDEM: 

1- Açılış ve saygı duruşu,
2- Divan Kurulunun Seçimi ve yetkilendirilmesi,
3- Gündemin onaya sunulması ve kabulü,
4- Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması,
5- Derneğin gelir-gider ve bilançosunun okunması,
6- Denetim Kurulu Raporunun okunması,
7- Yönetim Kurulunun ibra edilmesi,
8- Denetim Kurulunun ibra edilmesi,
9- Yönetim Kurulunca düzenlenen bütçe tasarısının oylanması ve kabulü
10- Dernek Tüzüğümüzün 1, 7 ve 24. Maddelerinde Yönetim kurulunca yapılması istenilen değişiklik önerilerinin ayrı ayrı  oylanması ve kabulü 
11- Yeni Yönetim, Denetim ve Haysiyet Kurulunun seçimi,
12- Dilek ve temenniler, kapanış
 

Saygılarımızla,

TRYİAD Trakyalı Yöneticiler ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu


Değerli üyelerimiz, WEB sitemizde makalelerinizin yayınlanmasını istiyorsanız, WORD veya PDF formatında hazırladığınız ve 1 sayfayı geçmeyen yazılarınızı info@tryiad.org.tr adresine göndermeniz halinde, kurallarımıza uygun yazılar gösterime açılacaktır. 


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,9069   32,9662
EURO 35,8082   35,8727
Özlü Sözler
Edepli edebinden susar, edepsiz de ben susturdum zanneder. – Mevlana
SİGORTA ÜZERİNE !

SİGORTA ÜZERİNE

 

Bu yazıyı yazarken belki biraz fazlaca kıyamet senaryoları oluşturma durumu olacak fakat konu insan hayatı olunca, her an bu gibi senaryoların gerçeğe dönüşme riski zaten mevcuttur. Neden sigorta yaptırmalıyım? sorusunu belki her gün 100'lerce insan sormakta ve cevabını da bulamamakta. Biliyorsunuz ki, insanoğlu hayatının her anını bir amaç uğruna yaşamakta ve bu uğurda da başına gelebilecek olan ve “kaza” diye nitelendirdiğimiz bazı olumsuz durumlarla karşılaşabilmektedir. İşte burada devreye Sigorta girmektedir. Sigorta, başımıza gelebilecek potansiyel risklere karşı korunmamızı sağlar ve bu risklerin gerçekleşmesi halinde doğan bütün zararları; sözleşmeler doğrultusunda karşılar. Bu nedenle de aslında hayatımızın her anında büyük risk taşıyan varlığımızın, en büyük güvencesidir.

Hepimiz gibi siz de hayatın onlarca riskle dolu olduğunu gayet iyi biliyorsunuz.. Hepimiz huzurlu, sağlıklı; rahat bir yaşam istiyoruz. Ne sevdiklerimize ne de değer verdiğimiz, sahip olunan varlıklarımıza zarar gelsin istemeyiz; daha doğrusu isteyemeyiz. Yıllardır özlemini çektiğiniz ve o amaçlarına ulaşmak uğruna fazlasıyla çalışıp; güzel bir ev, güzel bir araba ya da sağlam bir işyeri sahibi olmak için para biriktirmektesiniz. Peki ondan sonra ne olacak? O arabanın çalınma yada kazaya kurban gitme riski, yine aynı şekilde o güzelim evin beklenmedik bir sel baskınına yada depreme kurban gitmesi ne kadar hoş olabilir? Kesinlikle o tarz durumlarda, özellikle de sigortamız da yoksa; en az 10 yıl yaşlanabiliriz bir anda; öyle değil mi? Beklenmedik zamanlarda başımıza gelen ve genellikle de önceden tedbir almadığımız için yıllardır çalışıp, uğraşıp sahip olduklarımıza zarar veren veya yok olmasına neden olan riskler için aldığımız tedbirler yeterli mi..?

Ben iyi araba sürerim, kaza falan asla yapmam' yada 'hırsızla benim işim olmaz, en iyi güvenlik sistemlerini kullanırım' gibi söylemlere asla girmemenizi önermekteyiz. Unutmayınki kaza yapmak için sadece sizin hata yapmanıza yada hırsızlık durumu için güvenlik zafiyetine gerek olmamaktadır; karşı tarafın yaptığı tek bir hatayla dahi, elinizdeki herşeyi üzücü bir şekilde kaybedebilirsiniz.  Her gün milyonlarca aracın trafiğe çıktığı bir kentte, bir ülkede; bazen yorgun ve belki de uykusuz bir sürücünün hatasının cezasını siz yada aileniz çekmek zorunda kalabilir. Bunca sene çalışıp ev sahibi oldunuz ve hırsızlara karşı oldukça tedbirli davranıyorsunuz. Yine de su baskını, yangın gibi durumlarda evinizin her zaman güvende olacağından emin olamayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için, gözünüzün arkada kalmaması için; her daim sigorta konusunda fazlasını yapmalısınız. Sonraya bırakmayın, en yakın zamanda muhakkak bu önemli faaliyeti gerçekleştirin.. Malum; 1 dakika sonra ne olacağını bilemeden yaşamaktayız bu hayatta, aman yani.

Sigorta bilinci özellikle gelişmiş ülkelerde, eğitim düzeyi yüksek toplumlarda yaygındır. Bunu kendi ülkemizde de geliştirebilmek için; bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, fakat aynı özeni sizlerden de bekliyoruz.. Sadece bugününü değil, geleceğini planlayan toplum ve kişiler bu güvenceyi geleceklerini planlarken mutlaka göz önüne alırlar. ''Ya bana bir şey olursa, geri de kalanlara ne olacak'' diye düşünüp motivasyonunuzu kaybettiğiniz, sevdikleriniz için endişe duyduğunuz anlarda sadece bir kağıt parçası gibi görünen sigorta poliçesi güvende olduğunuzu hatırlatmak için yeterlidir. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere karşı sorumluluklarınızın bir kısmının siz yanlarında olmadığınızda bile sigorta şirketiniz tarafından gerçekleştirileceğini bilirsiniz. Bu da hayatınızı çok daha huzurlu bir şekilde yaşamanızı sağlayacaktır.

Pek tabi tüm bu bahsedilen olumsuzluklardan belki de hiçbiri sizin başınıza gelmeyebilir. Ama risk içinde bir yaşam sürmeyi kim ister ki? Riski üzerinizden atmak için başvuracağınız en önemli kaynak; sigorta poliçeleridir.

KARASULU Sigorta olarak risklerinizi analiz ederek, gönül rahatlığı ile günlük hayatınıza devam edebileceğiniz farklı branşlarda özellikle uzmanlık alanı olan Özel Sağlık Sigortaları, İşyeri, Konut, Kasko,Trafik vs. çeşitli planlar bulunmaktadır. Yaklaşık 25 şirketten çalışma yapılma imkanı ile  Kendinize uygun olan paketi seçmek ve ardından sigortalı, güvende bir yaşamın keyfini sürmek elinizde. Sigorta, bir ihtiyaç değil zorunluluktur. Kendi hayatını düşünen, geleceğini planlayan, risklerinin bilincinde olan ve kendisiyle birlikte çevresini de düşünen herkes mutlaka sigorta yaptırmalı ve yaptırmamış olanları da bu konuda bilinçlendirmelidir. 

 

Karasulu Sigorta Acenteliği

Kurucu ve Genel Müdürü

Hüseyin KARASULU

Tel : 0212 441 9 441 mail : huseyin@karasulusigorta.com

 Hüseyin KARASULU

Okunma Sayısı: 38544.210.151.5
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Trakyalı Yöneticiler İş Adamları Derneği

© Copyright 2024  V4.5 Tüm Hakları Saklıdır.

Hazır Dernek SitesiTop